s. Dorota

Turyk

s. Małgorzata Stefaniuk
Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego

Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego  (zwane popularnie Pallotynkami) - zostało założone przez św. Wincentego Pallottiego w 1838 r. w Rzymie. W Polsce działają od 1935 r., naśladując Jezusa, który jako człowiek ukazał swoim życiem, że Bóg jest Miłością. Łączą się z Nim w Jego ukrytym życiu, w Jego publicznym działaniu, w przyjmowaniu cierpień i śmierci, by mieć także udział w Jego Zmartwychwstaniu.

Szczególnym zadaniem Zgromadzenia jest praca misyjna. Siostry Pallotynki pracują w Rwandzie, Zairze, Kamerunie i Tanzanii. Od niedawna podjęły również dzieło ponownej ewangelizacji na Ukrainie, Białorusi i na Syberii. Wśród innych czynności Pallotynek można wymienić:

• katechizację w szkołach podstawowych i średnich;
    prowadzenie przedszkoli;

• praca jako pielęgniarki w szpitalach;

• otaczanie opieką chorych i samotnych w parafiach oraz dzieci specjalnej troski w ośrodkach opieki społecznej ;

• posługa osobom chorym na raka i ich rodzinom w Hospicjum;

• prowadzenie grup apostolskich dla młodzieży (Wspólnot Wieczernikowych) i dla dzieci (Mały Apostoł).

• prowadzenie formacji religijnych osób dorosłych i współpraca ze wspólnotami ZAK.

• prace służebne w naszych domach i seminariach duchownych (w kuchni, szwalni) oraz administracyjne w kancelariach parafialnych i kurialnych.

W czasie ferii zimowych i wakacji Pallotynki organizują rekolekcje ewangelizacyjne i powołaniowe dla młodzieży. Jeśli chcesz nawiązać z nimi kontakt, otrzymywać biuletyn formacyjny pt. "Światło", lepiej nas poznać lub wziąć udział w rekolekcjach, napisz na adres:

Siostry Pallotynki Dom Nowicjatu
 ul. Płońska 20 ul. Malczewskiego 144