s. Dorota

Turyk

s. Dorota Panasiuk
Zgromadzenie Sióstr Imienia Jezus

Zgromadzenie Sióstr Imienia Jezus bezhabitowe zostało założone w okresie kasaty zakonów po upadku Powstania Styczniowego 10 grudnia 1887 r. w Warszawie przez Błogosławionego Ojca Honorata Koźmińskiego - kapucyna oraz Sługę Bożą Matkę Marię Franciszkę Witkowską.

Za podstawę przyjęło Regułę św. Franciszka z Asyżu. W roku 1946 zostało zatwierdzone przez Stolicę Apostolską.

Celem apostolskiej działalności Zgromadzenia było i jest odrodzenie religijne środowiska w którym ma ono działać na sposób ewangelizacyjnego zaczynu.

Naznaczone zbawczym Imieniem Jezus siostry pragną to Imię zanieść wszystkim narodom i rozsławić je po całym świecie. Dokonują tego świętością swojego życia, modlitwą i pokutą, uczestnictwem w duszpasterskiej misji Kościoła poprzez podejmowanie prac w różnorodnych zawodach zarówno w instytucjach kościelnych jak i świeckich. Siostry pełnią posługę misyjną w Kanadzie, Anglii, na Litwie, na Słowacji oraz w Namibii w Afryce.

Naśladując ukryte życie Pana Jezusa i Matki Bożej w Nazarecie, w zwykłym stroju mogą docierać do każdego człowieka, aby nieść mu Chrystusa.

Bliższych informacji o działalności Zgromadzenia i warunkach przyjęcia można uzyskać pisząc na adres:

Siostry Imienia Jezus
ul. Wł. Smoleńskiego 31