Świadectwa

Świadectwa uczestników spotkania z Krzyżem w Drelowie

Jak odpowiadała młodzież na pytanie: „Co wniósł w Twoje życie ten osobliwy dzień spotkania z Chrystusem, obecnym w Krzyżu...”?

Agata – Ten czas wniósł atmosferę jedności między młodymi ludźmi. Udowodniona postawa organizacji. Potrafimy dobrze zorganizować się wspólnie w jednym miejscu, zorganizować oprawę liturgiczną Mszy św. A spotkanie Najświętszych Znaków – poczucie zaszczytu, że to właśnie nas spotkała ta możliwość doświadczenia obecności Krzyża Światowych dni Młodzieży i Ikony Matki Bożej.

Antonina – Było to niesamowite przeżycie, że możemy patrzeć i dotknąć Krzyża. To był czas wzmocnienia naszej wiary.

Sylwia – Umocniła się moja wiara. Po raz pierwszy spotkałam się z tym Krzyżem. Przygotowywaliśmy się do tego dnia. Na pewno każdy z nas wyniesie wiele dobrego z tego spotkania. Od wielu osób mogliśmy doświadczyć mądrości, czegoś się nauczyć pozytywnego.

Bogusław – Inaczej spojrzałem na znak Krzyża, słowa modlitw. Zacząłem się zastanawiać, co znaczą słowa modlitwy. Inaczej patrzę na świat. Bardziej realistycznie. Poznałem dużo przyjaciół. Czuję się naładowany głęboką wiarą.

Adam – Ten czas wniósł w moje życie spokój wewnętrzny i opanowanie. Zrzuciłem z siebie negatywne emocje. W trudnych sytuacjach łatwiej mi teraz przezwyciężać trudności życiowe. To jest dla mnie ogromne przeżycie, że mogłem dotknąć Krzyża, na którego patrzyły miliony osób. Nigdy sobie tego nie wyobrażałem, że mogło to się zdarzyć w moim życiu, bo mogłem być wśród tych kilku milionów, którzy patrzyli na ten Krzyż, a ja mogłem go dotknąć.

Tomek – Spotkanie Krzyża ŚDM to wielkie przeżycie dla mnie. Taka druga okazja może mi się nie powtórzyć nigdy więcej. Napełniony Bożą Miłością pragnę w całości oddać się Bogu i klęknąć pod tym wspaniałym Krzyżem, pod którym uginają się niekiedy jakże twarde kolana, które nigdy nie ugięłyby się przed człowiekiem, zginają się przed zwykłym, prostym, ale jakże pięknym znakiem Miłości do mnie, prostego grzesznika.

Karolina – Krzyż ŚDM – to, że przybywa, że możemy go dotknąć, zobaczyć- to takie bardzo piękne. Ten Krzyż jest dla młodzieży, jest tak bardzo umiłowany przez nas. Ma ogromną wartość duchową, ale każdy Krzyż jest tak samo ważny, zarówno ten, który mamy w kościołach jak i ten, który mamy przy sobie.

Świadectwa innych osób

Pani Halina - kucharka – Jeżdżę z młodymi już sześć lat. Przygotowuję im posiłki. Mieszkam w Siedlcach. Gdyby nie możliwość bycia z młodzieżą nigdy bym tego nie przeżyła. Po raz pierwszy w życiu uczestniczyłam w tak pięknej uroczystości. Aż łzy cisnęły się same do oczu. To wielki dar, za który dziękuję Bogu.

Pani Maria - z Odnowy w Duchu Świętym w Siedlcach – Pochodzę z Łózek, z tutejszej Parafii. Tutaj się urodziłam. Tutaj zostałam ochrzczona, przyjęłam Pierwszą Komunię Świętą i Bierzmowanie. Dziękuję Bogu za dar możliwości przybycia tutaj i uczestniczenia w tych ważnych uroczystościach. Dziękuję też Bogu za dar wnuków. Moja jedna wnuczka jest na trzecim roku teologii na studiach we Wrocławiu.

Przygotowała: Agnieszka Kozaczuk - Podlaskie Echo Katolickie