"Siedem grzechów głównych"
pantomima KSM w Drelowie

W Niedzielę Palmową, bezpośrednio po Drodze Krzyżowej ulicami Drelowa, w kościele parafialnym młodzież zrzeszona w działającym przy naszej parafii Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży przygotowała i wystawiła pantomimę pt. "Siedem grzechów głównych". Pantomima przedstawiała sytuacje z życia, które przydarzyć się mogą każdemu z nas. W kapitalny sposób ukazano, jak grzechy oddzielają człowieka od Chrystusa i jak Zły w tym miesza. Ale nadzieja nigdy nie umiera i poprzez modlitwę i Bożą łaskę możemy pokonać zło, które przegrało na Krzyżu. Pantomima miała charakter wielkopostny i skłaniała do refleksji nad tym, czy jestem już gotowy na spotkanie ze Zmartwychwstałym, czy jeszcze muszę coś przepracować przez te ostatnie dni Wielkiego Postu?

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/MPfu4CEXE39BZhVz8

2022 | ks. Grzegorz Góraj