17 stycznia 2021 r.

Komunikat ws. wizyty
duszpasterskiej 2021 „kolędy”

Ze względu na sytuację epidemiczną i przedłużone obostrzenia przez rząd do końca stycznia, kierując się troską o zdrowie i życie rodzin, zwłaszcza osób starszych, podjęliśmy decyzję, że w tym roku tradycyjne odwiedziny duszpasterskie w domach parafian nie odbędą się. Również nie odbędą się i w tych rodzinach, które zgłosiły wcześniej chęć przyjęcia kapłana.

Tradycyjna kolęda zostanie zastąpiona błogosławieństwem kolędowym w czasie wszystkich Mszy Św. celebrowanych w niedzielę 31 stycznia w intencji o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin naszej parafii.

W niedzielę 31 stycznia w czasie każdej Mszy Św. po „modlitwie po Komunii” kapłani odmówią modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi obejmując nią także mieszkańców, którzy pozostali w domach. Zwłaszcza osoby starsze, chore i przebywające na kwarantannie.

Prosimy, aby w tę niedzielę do świątyni przybył przedstawiciel każdej rodziny: każda rodzina otrzyma pamiątkowy folder oraz obrazek kolędowy św. Rocha wraz z modlitwą o ustanie epidemii.

W związku z tym, że nie wszyscy w Uroczystość Objawienia Pańskiego przynieśli wodę do poświęcenia to jeszcze raz w niedzielę 31 stycznia księża w czasie każdej Mszy św. pobłogosławią przyniesioną przez wiernych wodę, by następnie głowa rodziny w obecności pozostałych członków mogła pokropić nią nasze domostwa.

Wielu parafian z troską pyta o tradycyjną możliwość złożenia ofiary na cele parafialne. Będzie można przy tej okazji to uczynić. Ofiary składamy w kopercie, na której znajdują się nazwisko i adres rodziny w tym celu, że wszystkie ofiary będą wpisane do kartoteki rodziny.

2021 | ks. Rafał Soćko