BOŻE NARODZENIE A.D. 2014

„Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan …” (Łk 2, 10-11)

Kolejny raz będziemy przeżywać Święta Bożego Narodzenia. Jest to czas, gdy Pan w swoim wielkim miłosierdziu raz jeszcze daje nam łaskę zatrzymania się nad misterium swojego Wcielenia. Bóg przyszedł do człowieka, aby rozświetlić wszystkie zakamarki życia miłością, nadzieją i pocieszeniem. Wspomnienie tej uroczystej i wyjątkowej nocy jest również okazją, do podzielenia się radością ze wszystkimi.

Niech błogosławieństwo Bożego pokoju obejmie wszystkich, aby łaska i prawda przemieniały serca i umysły, budząc w nich pragnienie udziału w chwale nowonarodzonego Pana. Życzymy, aby przychodzący Jezus Chrystus oświecał swoim światłem ciemności błędu, nienawiści i egoizmu, które ciążą nad sercami ludzkimi oraz przekonało je do zaangażowania się na rzecz drugiego człowieka. Radość Bożego Narodzenia, z jaką witamy przyjście Zbawiciela, niech napełni wszystkich ufnością w moc prawdy i cierpliwą wytrwałością w czynieniu dobra.

Niech Nowonarodzony będzie światłem i umocnieniem, niech obdarza mocą i pokojem. Życzymy błogosławionych, pełnych radości i dobroci świąt Bożego Narodzenia oraz mocnej wiary, silnej nadziei i gorącej miłości, aby ta Uroczystość była wydarzeniem, które przemienia ludzkie serca. Niech Nowy Rok 2015 okaże się czasem obfitującym w liczne łaski i dary Boże.

Wasi Duszpasterze

Drelów, Boże Narodzenie A. D. 2014