SPEKTAKL
"KRAKOWSKIE ŚLUBY"

Jest już tradycją, iż od 11 lat młodzież z naszego gimnazjum, z racji święta patronów szkoły, w rocznicę męczeństwa Unitów Drelowskich, przygotowuje sztukę teatralną. Jej tematyka związana jest z historią naszych przodków którzy cierpieli, narażali swe życie a nawet je tracili broniąc wiary i jedności Kościoła.
W tym roku młodzież, pod kierunkiem Pani Profesor Ewy Strok przygotowała spektakl pt. "Krakowskie Śluby". To historia dramatycznej miłości dwojga młodych, którzy nie chcąc wziąć ślubu w cerkwi prawosławnej postanawiają udać się do Krakowa. Tam mieli zawrzeć katolicki sakrament małżeństwa.
Po zakończonym spektaklu istniała możliwość zapoznania się z pracami znanej, polskiej malarki Pani Małgorzaty Czernik, autorki obrazu, dobrze znanego naszej wspólnocie parafialnej "Spadkobiercy Unitów".

ZAPRASZAMY DO GALERII ZE SPEKTAKLU

2012 | ks. Marek Weresa