PASTERKA
A. D. 2012

„Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu; dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie ...”                                     (Łk 2, 10 – 11)

Zgromadziliśmy się w nocy z 24 na 25 grudnia, by w naszym kościele parafialnym rozważać tajemnicę narodzenia się Syna Bożego – Zbawiciela Jezusa Chrystusa, który przyszedł na świat, by odkupić ludzkość z niewoli grzechu. Stawaliśmy w postawie wiary i pokory wobec faktu, iż Wszechmogący Bóg stał się człowiekiem. Uroczystej celebracji Eucharystii w intencji wszystkich parafian i przybyłych gości przewodniczył Ksiądz Proboszcz Wiesław Mańczyna.

2012 | ks. Marek Weresa