02 kwietnia 2006

I rocznica śmierci Sługi Bożego
Jana Pawła II

W rok po "odejściu do Pana" naszego Papieża Jana Pawła II, parafianie drelowscy zgromadzili się w kościele i na Placu męczeństwa aby uczcić pamięć i pomodlić się o Jego rychłą beatyfikację.

Młodzież z Gimnazjum im. Unitów Drelowskich pod kierunkiem nauczycielki historii Alicji Samulak, z oprawą muzyczną Grzegorza Golca, przygotowała specjalną akademię, w której pieśnią i recytowanym słowem przytoczyła zebranym fragmenty z życia i pontyfikatu naszego Wielkiego Rodaka. Wyjątkową prezentację multimedialną o Ojcu Świętym zaprezentował zebranym gimnazjalista Bartosz Więckowski.

Po części artystycznej, zebrani zgromadzili się na zewnątrz świątyni, przed krzyżem i ścianą męczeństwa aby w modlitwie uczcić godzinę 21.37 w której Sługa Boży Jan Paweł II powrócił do domu Ojca. Nocną ciszę przerwał śpiew umiłowanej przez Papieża pieśni powołaniowej "Barka", która to pieśń stała się już niemalże hymnem śpiewanym przy okazji wspomnienia ukochanego Jana Pawła II.