31 lipca 2005

Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach

ks. Roman Wiszniewski mianowany Dziekanem dekanatu Ryckiego

Z dniem 01 sierpnia 2005 r. ks. Roman Wiszniewski został mianowany przez Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego Dziekanem dekanatu Ryckiego. Tym samym został odwołany z funkcji proboszcza parafii NMP w Drelowie a na jego miejsce mianowany został ks. Wiesław Mańczyna proboszcz parafii w Leopoldowie.

W dniu 31 lipca na mszach świętych ks. Roman Wiszniewki dziękował Bogu za 7 lat posługi w męczeńskiej parafii w Drelowie jak również podsumował swój pobyt w naszej parafii.

Słowa wdzięczności w imieniu zebranych wygłosił ks. prefekt Bogdan Kozłowski. Kwiaty i podziękowania wręczyli m.in. nauczyciele, przedstawiciela Rady Parafialnej, miejscowych władz a także wiele osób prywatnych.

Przy tej okazji słowa podziękowania dla ks. Romana za wielką przychylność przy tworzeniu strony internetowej parafii Drelów. Na Jego pomoc można było liczyć zarówno podczas starań o oficjalne konto internetowe na serwerze www.opoka.org.pl jak również podczas przygotowywania materiałów do tejże strony. Za to i wszystkie dobro którego nie sposób wyliczyć serdeczne "Bóg Zapłać"!

Słowa podziękowania
w imieniu zebranych wygłosił
ks. prefekt Bogdan Kozłowski

Ks. Roman Wiszniewski
odprawia ostatnią Mszę św.
jako proboszcz drelowski

Podziękowania i kwiaty