Krzyż Światowego Dnia Młodzieży
w Drelowie

23 czerwca 2003 r. w godzinach popołudniowych, przybędzie do naszej parafii Krzyż Światowego Dnia Młodzieży.

Wykonany z ciemnego drewna ponad 4-metrowy surowy krzyż towarzyszy wszystkim światowym spotkaniom młodego pokolenia z Papieżem, począwszy od Jubileuszu Młodych w kwietniu 1984 r. Papież wręczył wtedy w Rzymie przedstawicielom młodzieży ze wszystkich kontynentów wspomniany krzyż na pamiątkę tamtego spotkania i odtąd uczestniczy on we wszystkich kolejnych spotkaniach młodych. Jeśli centralne obchody Światowego Dnia Młodzieży z udziałem Ojca Świętego odbywają się poza Rzymem, to również krzyż udaje się w to miejsce. W ten sposób był on w Buenos Aires w roku 1987, Santiago de Compostela (1989), Częstochowie (1991), Denver (1993), Manili (1995) i Paryżu (1997). Każdorazowo jest on ustawiany przy ołtarzu, przy którym sprawowane są główne obrzędy liturgiczne danego dnia.

W tym roku Krzyż nawiedzi wszystkie diecezje naszego kraju. W diecezji siedleckiej uroczystości związane z nawiedzeniem odbędą się w dniach 23-24 czerwca w Drelowie, oraz w dniu 24 czerwca w Międzyrzecu Podlaskim.

Zapraszamy również do odwiedzenia specjalnego serwisu poświęconego ty uroczystościom więcej>>>

(PS) 30 kwietnia 2003